💰Prieskum komunity: Kam dnes odkladáte svoju finančnú „železnú rezervu“?
V našich článkoch o investovaní často zdôrazňujeme dôležitosť budovania finančnej rezervy (odporúčané 3 až 6 mesiacov výdavkov), predtým než sa pustíte do akcií alebo kryptomien. Rezerva by mala byť okamžite dostupná, no zároveň by ju nemala zjesť inflácia na bežnom účte s nulovým úrokom.
Dnes je na trhu množstvo možností – od konzervatívnych sporiacich účtov v slovenských bankách, cez ponuky rôznych FinTech platforiem (Revolut, Trading 212, Trade Republic), až po štátne dlhopisy alebo fondy peňažného trhu.
Zaujíma nás, aká je vaša stratégia:
• Akým spôsobom chránite svoju hotovostnú rezervu pred infláciou?
• Dávate prednosť istotám domácich bánk, alebo využívate vyššie úroky u zahraničných brokerov a FinTech aplikácií?
• Máte s nejakým konkrétnym produktom výbornú, alebo naopak zlú skúsenosť?
Zapojte sa do diskusie a pomôžte inšpirovať aj tých, ktorí si svoju rezervu ešte len začínajú budovať.
Malu sumu mam na ucte a vsetko ostatne vo fondoch a nejaka suma aj v akciach 😀ale vzhladom na uzasne konsolidacne opatrenia ked sa konsoliduje len tym ze ludom beriem viac a viac sa aj ta rezerva stensuje